Střední logistická škola a TimoCom vzájemně připravují absolventy pro reálnou praxi a pomáhají jim tak obstát na pracovním trhu. 

Střední logistická škola a SOU Dalovice je první a jedinou školou v České republice, která se dohodla s mezinárodní společností  TimoCom a spustila pilotní vzdělávací projekt pro své studenty. Studenti tak mohou absolvovat měsíční kurz výuky produktů TimoCom, které se používají v běžně v praxi pro optimalizaci mezinárodní silniční kamionové dopravy. V měsíčním kurzu výuky platforem TimoCom se tak sešli kurzisté z řad denního studia, ale i řad pracujících dálkového studia. Došlo tak k propojení počátečního a zájmového vzdělávání. Po absolvování tohoto kurzu studenti složí znalostní zkoušku, aby mohli získat certifikát vydaný přímo od TimoCom, že ovládají práci jejich produkty.  Tento certifikát by měl absolventům pomoci při uplatnění se na pracovním trhu v dopravním oboru. 

Na základě zkušeností z výuky a ohlasu jak od účastníků kurzu, tak od zástupců firmy TimoCom zvažují Dalovice rozšířit nabídku výuky ve škole na žáky oboru PE dát tak možnost studentům k maturitnímu vysvědčení získat také osvědčení od TimoCom. Speciálně pro studenty byla TimoCom  financována a  naprogramována speciální tréninková platforma, která bude sloužit pouze pro jejich vzdělávací účely. Studenti Dalovic tak mohou reálně vyzkoušet si všechny produkty, které slouží k vytěžování, plánování dopravních kapacit a naučit se, jak s nimi správně pracovat, což je velikou přidanou hodnotou, protože produkty od německé společnosti se běžně používají ve 44 zemí Evropy. V současné době platformy TimoCom využívá více jak 100 000 uživatelů z celé Evropy pro optimalizaci silniční kamionové dopravy a německý provozovatel platforem se tak stal evropským lídrem. Takováto spolupráce mezi SOŠ a TimoCom jednoznačně pomůže do budoucna absolventům střední školy na jejich cestě uplatnění pracovního trhu. SOŠ logistická a SOU Dalovice samozřejmě tedy kromě certifikace TimoCom nabízí studentům další benefity v tomto oboru a to získat řidičský průkaz, Europass – mobility nebo možnost získání certifikátu EBC*L – stupeň A a možnost složení zkoušek ECDL. Praktické vzdělávání absolventů je naše společná mise všech v oboru, jen tak dokážeme udržet strategii trvale udržitelného rozvoje a je to naše společenská odpovědnost.